Powered By Eat From Farms
| 1 Container | Approx 1 pound = $5.00 + $0.00 Assembly |
Lard is the natural and healthy alternative to highly processed thing like Margarines and Shortening. Use lard for frying, baking and deep frying. We refrigerate ours in small containers for easy access. About 1 pound per package.